banner369

Hakan Varan, Baro Başkanlığına adaylığını açıkladı

Hakan Varan, Baro Başkanlığına adaylığını açıkladı

Adıyaman 15.04.2021, 15:16 15.04.2021, 15:18 Cihan
Hakan Varan, Baro Başkanlığına adaylığını açıkladı
© Adıyaman Cihan Haber
banner371

  Adıyaman’ın başarılı avukatlarından olan Hakan Varan, ileriki günlerde yapılacak olan Adıyaman Barosu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

  22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Adıyaman Barosu Başkanlığına aday olduğunu duyuran ve bu konuda açıklamalarda bulunan Avukat Hakan Varan, “Bildiğiniz üzere ülkemiz son yıllarda zorlu hukuk sınavlarından geçmiş, ne yazık ki çoğunda hukukun üstünlüğü ilkesi arka planda bırakılmıştır. Gerek demokratik ve çok sesliliği şiar edinmeyen adımlar yüzünden, gerekse atılan bu yanlış adımlara gösterilemeyen tepkiler sebebiyle mesleki açıdan zor günler yaşamaktayız.

  Yaşanılan bu zor günlerde mesleğimizin, özelikle barolarımızın kıymeti bir kez daha anlaşılmış; hukukun bertaraf edildiği çoğu durumda, alınacak kötü sonuçların önüne geçilmeye çalışılmıştır. Her ne kadar hukuk ayaklar altına alınsa da, hukukçular olarak gösterdiğimiz müşterek tavır hukuk tarihinde yerini almış, hukukun üstünlüğü için sergilemiş olduğumuz tutum ve vermiş olduğumuz onurlu mücadelenin yine müşterek ve kesintisiz bir şekilde ortaya koyulması gerektiği anlaşılmıştır.

  Bizler, avukatlar olarak dünyanın en onurlu ve en zor mesleklerinden birini icra ediyoruz. Bu zorluk, hukukun üstünlüğü bilincinin yeteri kadar gelişmediği toplumlarda daha da ağır koşulları beraberinde getiriyor. Ancak mesleğimize ilişkin biriktirdiğimiz değerler ne denli aşındırılmış olsa da, avukatlığa özgü hiç tükenmeyen umutlarımız var. Ülkemizin hukukla olan imtihanının devam ettiği bu günlerde, her türlü zorluğa karşın görevimizi layıkıyla ifa ediyor, hukuk devleti ve yargı bağımsızlığını egemen kılma yolunda hep birlikte emin adımlarla mücadele ediyoruz.

  Bütün siyasi yönelimlerden arındırılmış olarak hukukun üstünlüğü ve avukatların yargıdaki etkin rolünün anlaşılması mücadelesinde çaba gösteren, meslek onurumuzun ve itibarımızın korunması ile mesleki sorunlarımızın çözüme kavuşturulması için mücadele eden, tüm hak ihlallerinin adil yargılanma ilkesi ışığında adaletle nihayete erdirilmesini kendisine ilke edinen bir baro için; 22-23 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Adıyaman Barosu Olağan Genel Kurulunda Baro Başkanlığına aday olduğumu bildiriyor, siz kıymetli meslektaşlarımın dayanışma ve desteklerini bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık