banner369

İmam Hatip Ortaokulu’nda hafızlar yetiştiriliyor

Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu, eğitim öğretim sezonu dışında yaz döneminde hafızlar yetiştiriliyor.

Adıyaman 24.08.2016, 16:56 24.08.2016, 16:57 Adiyaman Cihan Haber
İmam Hatip Ortaokulu’nda hafızlar yetiştiriliyor
banner371

  Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu, eğitim öğretim sezonu dışında yaz döneminde hafızlar yetiştiriliyor. 

Adıyaman Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülüğün ortak projesiyle hafızlar yetiştiriliyor. Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu ile birlikte Gazi İmam hatip Ortaokulu, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu’nda hafızlar yetiştiriliyor. Bu okullarda 600 öğrenci hafızlık kursuna alındı. 20 Haziran tarihinde başlayan kurs, 26 Ağustos tarihinde son bulacak.

Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nevzat Yiğit, hafızlık kursuna öğrencilerin katılması için 13 okula ziyarette bulunduklarını, okul idarecileri ve eğitimcilerin yanı sıra velilerin ziyaret edildiğini belirtti.

Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nevzat Yiğit, “Bu sezon başlattığımız kursa 160 öğrenciyle başladık. Komisyon tarafından 160 kişilik öğrenci sayısı ön eleme ile 120’ye düşürüldü. Kurs süresince başarılı olan 30 erkek, 43 kız olmak üzere 73 öğrencimiz hafızlık için hazırlandı.

Kurslarımızda Elif Ba ile başlıyor, temel Kur’an bilgileri olmak üzere Kur’an-ı Kerim öğretiliyor. İki ay boyunca mahreçlerini düzeltmeye çalışıyoruz, ağızlarını düzeltmeye çalışıyoruz.

Bu bir iki ayla olacak bir iş değildir, 2-3 yıl süren bir eğitimdir. Bu bizim yaptığımız sadece geçiş aşamasıdır” dedi.

Yorumlar (0)
13
açık