banner369

Vali Erin'den gazilere ziyaret

Adıyaman Valisi Abdullah Erin ile beraberindeki heyet 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle muharip gazileri evlerinde ziyaret etti.

Adıyaman 20.09.2016, 18:22 20.09.2016, 18:22 Adiyaman Cihan Haber
Vali Erin'den gazilere ziyaret
banner371

 Adıyaman Valisi Abdullah Erin ile beraberindeki heyet 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle muharip gazileri evlerinde ziyaret etti. 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Davut Kulalar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Okutan’la birlikte 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Malul Gazi Polis Memuru Abdullah Elçi, Kıbrıs Gazisi Fedli Bulut ile Güneydoğu Gazisi Hacı Erdengi’yi evinde ziyaret etti.

Vali Abdullah Erin ve İl Protokol üyeleri gaziler tarafından sıcak bir şekilde karşılanarak karşılıklı sohbet edildi.

Vali Abdullah Erin, ziyaret sırasında gazilerin herhangi bir istek ve talepleri olup olmadığını sordu.

Şehitlik ve gazilik mertebesinin milletin gözünde kutsal bir makam olduğunu belirten Vali Abdullah Erin, “Valilik olarak kapımız gazilerimize ve şehit yakınlarımıza sonuna kadar açıktır. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor, bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Çünkü bu topraklar şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde bizlere vatan olmuştur.

Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık