Valilik, 14 Günlük "Yasak" Kararı Aldı..!

Valilik, 14 Günlük "Yasak" Kararı Aldı..!

Adıyaman 11.04.2020, 20:16 11.04.2020, 20:20 Cihan
Valilik, 14 Günlük

 Adıyaman Valiliği  İl Pandemi Kordinasyon Kararıyla Korona Virüsü salgını nedeniyle Adıyaman'ın Bütün Ilçe Giriş ve Çıkışları 13 Nisan 2020 Pazertesi   Günü  Saat 24.00 (Gece 12) itibariyle yasaklandı.  Bütün ilçeler arası toplu taşıma araçları, özel araç, yaya giris ve çıkışlar 14 Gün Süreyle yasaklanma kararı alındı. 

Öte yandan,  Temel ihtiyaç malzemeleri ile ilaç ve Tıbbi malzemeler başta olmak üzere tüm ticari faaliyetlerin sürekliliği için gerekli olan ürün veya malzemelerin lojistiği üretimi ve naklinde Yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar ve araçları malın cinsi teslimat yeri alıcı adresi teslimat tarihini gösteren taşıma irsaliyesi teslimat makbuzu veya fatura gibi belgeler ile giriş çıkış yapabileceklerdir.
Belirtilen amaçlara ilçeler arası giriş çıkış yapanlar giriş çıkış amaçlarını gösteren belgeler ile ilk çıkış ilçesine dönebileceklerdir. Bu şekilde ilçeler arası Giriş çıkış yapan ticari araç sürücüleri seyahatleri süresince Maske takmak, temas gerektiği durumlarda sosyal mesafe kurallarına uymak zorunda.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)