banner369

İlkokul Öğrencileri Hafta Sonunu Daha Güzel Geçirecek

Adıyaman Menderes İlkokulu'nda hafta sonları öğrencilere yönelik yapılması planlanan sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler açılış programı düzenlendi.

EĞİTİM 06.03.2016, 15:34 06.03.2016, 15:42 Adiyaman Cihan Haber
İlkokul Öğrencileri Hafta Sonunu Daha Güzel Geçirecek
banner371

 Adıyaman Menderes İlkokulunda hafta sonları öğrencilere yönelik yapılması planlanan sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler açılış programı düzenlendi. 

Okulun çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen program açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş, milli eğitim şube müdürleri, Menderes İlkokul Müdürü Orhan Polat, Okul Aile Birliği Başkanı, öğrenci ve aileleri katıldı.

Düzenlenen programın açılış konuşmasında gelecek nesillere oldukça önem verdiklerini ve bundan dolayı sürekli çalışmalar içerisinde olduklarını belirten Menderes İlkokul Müdürü Orhan Polat, “Bir binanın inşaat sürecindeki en önemli aşaması, binanın temelini oluşturma aşamasıdır. Çünkü temel ne kadar sağlam olursa üzerine eklenen her kat o oranda sağlam ve dayanıklı olacaktır. Eğitim sürecini bir binanın inşaat sürecine benzetecek olursak, İlkokul eğitim sürecinin temelidir. Bu temel ne kadar sağlam olursa öğrencinin ileri ki eğitim süreçleri de o oranda başarılı olacaktır.Çocuklarımızın sağlıklı ruhsal ve bedensel kişilik kazanmalarında, ileridekendi ayakları üzerinde durabilmeleri, kendi fikirlerini üretebilmeleri ve karar verebilmeleri için sosyal sportif ve kültürel faaliyetler içinde bulunmaları gerekir" dedi.

Öğrenciler, resim, ebru yapmakla, müzikle kendini, duygularını ifade etme, hayallerini canlandırma ve sıkıntılarından uzaklaşıp rahatlama imkanı bulduklarını belirten Özkan "Sportif faaliyetlerle çok hareketli çocukların sakinleştikleri, fazla enerjilerini boşalttıkları ve bununla birlikte olumlu davranışlar sergiledikleri bilinen bir gerçektir. Bu düşüncelerle, Menderes İlkokulu olarak Erdemli ve Başarılı Birey projesi kapsamında. 1.2.3 ve 4. sınıf öğrencilerimize yönelik, hafta sonları Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesislerde, Adıyaman Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda ve Menderes İlkokulunda, bağlama, basketbol, ebru sanatı, karate, masa tenisi, gitar, folklor, futbol, resim, satranç ve yüzme alanları olmak üzere 11 alanda sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenmekteyiz. 602 öğrencimiz hafta sonu etkinliklerine katılmaktadır. Her etkinlik merkezinde okul adına öğrencilerimize rehberlik yapmak ve koordinasyonu sağlamak üzere bir öğretmenimiz bulunmaktadır. Bu etkinliklerdeki amacımız, öğrencilerimizin sadece bilgi odaklı bir eğitim almaları değil, bilgi ile birlikte sosyal, sportif ve kültürel yönlerini de ele alarak, eğlenerek eğitim almalarını, sağlıklı bedensel ve ruhsal kişilik kazanmalarını sağlamaktır. Bu konuda sürekli bizlerden desteklerini esirgemeyen kurum müdürlerimize ve öğrenci velilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şarkılar seslendirilip şiirler okundu. Program programın açılış törenine katılan katılımcılara verilen ikram ile sona erdi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık