banner369

BEŞPINAR’DA YENİ TESİS MAYIS AYI İÇERİSİNDE AÇILIYOR

Adıyaman’da sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek olan Beşpınar Mesire Alanı Rekreasyon Projesi’nin bir bölümünde daha sona gelindi.

Adıyaman 05.05.2015, 17:56 05.05.2015, 17:57 Adiyaman Cihan Haber
BEŞPINAR’DA YENİ TESİS MAYIS AYI İÇERİSİNDE AÇILIYOR
banner371

Adıyaman’da sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek olan Beşpınar Mesire Alanı Rekreasyon Projesi’nin bir bölümünde daha sona gelindi.
Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından uygulanan Beşpınar Rekreasyon Projesi bölüm bölüm ilerliyor. Beşpınarda eski sosyal tesisin yerine yapılan taş yapının Mayıs ayı içerisinde vatandaşın hizmetine sunulacağı belirtildi. İhalesi yapılarak firmaya teslim edilen sosyal tesisin hizmete açılmasıyla vatandaşlar dinlenmek için yeni bir mekana daha kavuşacak. Bir taraftan sosyal tesisin açılması ile ilgili çalışma yürütülürken diğer taraftan DSİ tarafından yürütülen su bentleri yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Beşpınar Rekreasyon Projesi’nin çok büyük bir proje olduğunu ve kademeli olarak ilerlediğini belirten İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, Vali Mahmut Demirtaş’ın özel gayretleriyle projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti.
Projenin, Ziyaret Çayı ile Kuruçay arasındaki 1 milyon 300 bin metrekarelik alanı kapsadığını dile getiren Kenan Doğan, “Proje çerçevesinde derelerin ıslahı ile ilgili ihale yapılarak çalışmalara başlanıldı. Proje içerisinde bulunan Ziyaret ve Kuruçay’da toplam 2000 metre trapez kesitli harçlı pere kaplama, 5 adet tertip bendi, 5 adet kontür seti ve yaya geçitleri için köprüler yapılacaktır. Adıyaman’a nefes aldıracak devasa projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Adıyaman’ın yerel ve kültürel zenginliklerini yaşatacak, koruyacak, geliştirecek ve bu güzelliklerle birlikte, Adıyaman halkının sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarına cevap verecek. Proje içerisinde piknik alanları ve spor kompleksi, küçük çaplı bir hayvanat bahçesi ve at binme parkurları, hobi bahçeleri, meyve bahçeleri, doğal malzemenin kullanıldığı patika yollar ve bisiklet yolu, şelaleler, yapay göletler, projenin belirli noktalarında homojen olarak dağıtılmış araç yolu ve araç otoparkları, Adıyaman’a özgü tarihi kültürel değerlerinin sergileneceği alanlar, Adıyaman’ın tarihine dair heykellerin yaptırılacağı ortamlar, açık hava sineması, belirli noktalarda spor egzersizleri için kondisyon aletlerinin bulunduğu alanlar olacak” dedi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık