banner369

GAZETECİ HAMİT YAŞAR’DAN İLGİNÇ DÜĞÜN DAVETİYESİ

Adıyaman’da yaklaşık 15 yıldır basın sektöründe aktif olarak çalışan gazeteci Hamit Yaşar, hafta sonu yapılacak olan düğünün davetiyesini gazete şeklinde çıkardı.

Adıyaman 30.04.2015, 16:50 30.04.2015, 16:51 Adiyaman Cihan Haber
GAZETECİ HAMİT YAŞAR’DAN İLGİNÇ DÜĞÜN DAVETİYESİ
banner371

Adıyaman’da yaklaşık 15 yıldır basın sektöründe aktif olarak çalışan gazeteci Hamit Yaşar, hafta sonu yapılacak olan düğünün davetiyesini gazete şeklinde çıkardı.
Uzun yıllar radyo, televizyon ve gazetecilik yapan Hamit Yaşar, sıra dışı bir düğün davetiyesi hazırladı. Alışılmışın dışında zarf içerisinde gelen kartların aksine 4 sayfadan oluşan ve içerisinde resimler, hadisler ile düğüne ilişkin çeşitli bilgilerin olduğu “Gazete Davetiye” Hamit Yaşar’ın özel tasarımı oldu. Siirtli olan ve Adıyaman’da Türkçe öğretmenliği yapan Cemile Cemre Eviz ile hafta sonu Hisar Salon'da gerçekleştirilecek düğün töreni ile dünya evine girecek olan Hamit Yaşar, “Uzun yıllar içerisinde bulunduğum camia ve bazı arkadaşlarımla yaptığım istişare sonucu böyle bir davetiye çıkarma kararı aldım. Uzun yıllar TV, gazete ve radyolarda muhabirlikten yöneticiliğe kadar birçok önemli görevde bulundum. Çok farklı ortamlarda çok farklı olaylarla ve şaşırtıcı sonuçlarla karşılaştık. Farklı haberler, çarpıcı haberler, bilinmeyenleri ortaya çıkarmak ve araştırmak gibi misyon üstlenen gazeteciler zaman içerisinde bu yaşamı farkında olmadan hayatlarına tatbik ediyorlar. Yani hep farklı ve sıra dışı şeyler yapmaya bulmaya çalışıyorlar. Düğün törenim için çok sıra dışı bir şey yapmak istemedim ama davetiyemiz farklı olsun dedim. Nişanlıma sorduğumda bu fikir onunda hoşuna gitti ve sakıncası olmayacağını düşündü. Davetiyeyi yeni yeni dağıtmaya başladık. Ama inanılmaz güzel tepkilerle karşılaşıyoruz. Kimileri gazeteciden bundan daha güzeli beklenemezdi derken kimileri daha romantik buldu. Ama davetiyeyi kim aldıysa önce şaşırıp sevindi sonrada bu davetiyeyi asla atmayacağını hep saklayacağını söyledi. Bizde aldığımız bu güzel tepkiler nedeniyle güzel bir davetiye hazırladığımıza daha da emin olduk. Umarım düğün günüde gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlar ve düğün törenimizi gerçekleştiririz. Yalnız şunu da söylemek istiyorum, her düğün sonrası eyvah şu kişiyi çağırmayı unuttuk diye ah vah ederiz. İnşallah bizim başımıza böyle bir şey gelmez. Bekarlık sultanlıksa evlilik imparatorluktur” dedi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık