banner369

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN ÜNİVERSİTEYE GEZİ

Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Adıyaman Üniversitesi'ne gezi düzenlendi.

Adıyaman 14.05.2015, 15:00 14.05.2015, 15:00 Adiyaman Cihan Haber
LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN ÜNİVERSİTEYE GEZİ
banner371

Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Adıyaman Üniversitesi'ne gezi düzenlendi.
Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Osman Bozan’ın da bulunduğu geziye lise son sınıfta eğitim gören 70 öğrenci ve eğitimci katıldı. Daha önce görmedikleri tarihi ve turistik yerleri görmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler gezi programı kapsamında tarihi Cendere Köprüsü'nü gezerek başladılar.
Buradan Adıyaman Üniversitesine geçerek konservatuvar, Güzel Sanatlar Fakültesini ve Üniversitede açılan fotoğraf sergisini gezdikten sonra Üniversite kampüsünde çay molası verdiler. Daha sonra Adıyaman Mimar Sinan Kültür Parkı, Adıyaman Kalesi'ni ve Adıyaman 2. Kitap Fuarını ziyaret eden öğrenciler, çarşı merkezini gezdiler.
Beş Pınar Vadisi'ni de gezen öğrenciler burada bol, bol hatıra fotoğrafı çekmeyi ihmal etmediler. Daha sonra Samsat ilçesinde bulunan Safvan Bin Muattal Türbesini ziyaret eden öğrenciler, burada dua ettiler.
Okul Müdürü Osman Bozan, "Gezinin amacı, öğrencilerimizin üniversite ortamını görmelerini sağlamak ve İlimizdeki tarihi ve turistlik yerlerini gezdirerek bu tarihi değerlerimizi tanımak ve tanıtmaktır" dedi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık