banner369

ŞEHR-İ YAMAN MEDENİYETLER KOROSU KURULDU

Adıyaman Valiliği bünyesinde kamu çalışanlarının katılımı ile kurulan, Şehr-i Yaman Medeniyetler Korosu ilk konserini verecek.

Adıyaman 01.06.2015, 15:25 01.06.2015, 15:26 Adiyaman Cihan Haber
ŞEHR-İ YAMAN MEDENİYETLER KOROSU KURULDU
banner371

Adıyaman Valiliği bünyesinde kamu çalışanlarının katılımı ile kurulan, Şehr-i Yaman Medeniyetler Korosu ilk konserini verecek.
Adıyaman Valiliği bünyesinde yaklaşık 3 aydır çalışmalarını sürdüren Şehr-i Yaman Korosu 2 Haziran Salı günü Adıyaman Üniversitesi Rektörlük konferans salonunda vereceği konserle ilk defa seyircisi ile buluşacak. Türkçe, Kürtçe, Arapça, Zaza’ca, Süryani’ce gibi farklı dillerde Anadolu’nun Türkülerini seslendirecek olan koro, kostümleriyle de dikkat çekiyor.
Adıyaman’da ki kamu çalışanlarından oluşan 50 kişilik koroda öğretmen, asker, polis, doktor, bankacı gibi farklı kurumlarda çalışan memurlar var. Türk halk müziği sanatçısı ve halen Merkez Anadolu Lisesi müzik öğretmeni olan Hülya Temel tarafından yönetilen koro, 3 aylık hazırlık çalışmasını da 12 kişilik yönetim ekibi ile Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yaptı.
Şehr-i Yaman Medeniyetler Korosu'nun vereceği konser öncesi kısa bir açıklama yapan Türk Halk Müziği Sanatçısı Hülya Temel, “Koromuzu yaklaşık 3 aylık kısa bir zaman zarfında hazırladık. Kamu çalışanlarından oluşan 50 kişilik bir ekibimiz var. Repertuvar, solo ve koro eserler, kostüm çalışmaları derken zaman hızlı bir şekilde geçti. Bu kadar kısa bir zaman diliminde 50 kişiyi bulmak koro ve solo eserleri ortaya çıkarmak, kostümlerini tasarlamak çok kolay olmadı. Birbirinden güzel eserlerin koro ve solo çalışmalarının farklı dillerde seslendirileceği Salı günü akşam saat 20.00’de tertiplediğimiz bu gece için tüm halkımızı Adıyaman üniversitemizin konferans salonuna davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık