Bir annenin feryadı: ‘Kızımın toprak olmasını istemiyorum’

Bir annenin feryadı: ‘Kızımın toprak olmasını istemiyorum’

SAĞLIK 11.04.2022, 13:32 11.04.2022, 13:51 Cihan
Bir annenin feryadı: ‘Kızımın toprak olmasını istemiyorum’
© Adıyaman Cihan Haber

Adıyaman’da, SMA Tip 1 Hastası olan Nilay Çalış, hem yetkililerden hem de hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.

  Murat ve Remziye Çalış Çiftinin 2 çocuğundan biri olan doğuştan SMA Tip 1 Hastası olan 3,5 yaşındaki Nilay Çalış, sağlığına kavuşmak ve hayata gözlerini yummamak için yaşam mücadelesi veriyor. Anne ve babası tarafından nöbetleşe bakılan Nilay bebek için ailesi tarafından Adıyaman Valiliği izninde yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyanın yüzde 12’lik kısmının tamamlandığı belirtildi. Evlatlarının biran önce sağlığına kavuşması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını dile getiren Nilay Çalış'ın babası Murat Çalış, herkesten yardım beklediğini vurguladı.

Kızının acı çekmesine dayanamadığını vurgulayan baba Murat Çalış, “Ben bir baba olarak evladımı kucağıma alamıyorum. Benim kızımda parka gitmek istiyor, arkadaşlarıyla oynamak, okula gitmek istiyor ama ne yazık ki bunları yapamıyor ve evimiz bir hastanenin odası gibi. Bizler gece inşallah uykuda kalmayız endişesiyle başımızı yastığa koyuyoruz. Kolay mı evladının gözlerinin içine bakara evladını anlatmak. Bugün mü yoksa yarın mı korkusuyla yaşıyoruz. Kızım baktığı zaman onun aç olduğunu yada susadığını hissediyorum ama ona bir damla su yada bir kaşık yemek veremiyorum. Allah rızası için bizi bu süreçte yalnız bırakmayın. Bizler Nilay’ımızı kaybetmek istemiyoruz. Sizler olmadan asla başaramayız” dedi.

Daha sonra konuşan anne Remziye Çalış ise, “ Ben kızımın toprak olmasını istemiyorum. Lütfen bizlere yardımcı olun. Ben Nilay’ı yaşatmak istiyorum. Bende Nilay’ın yaşıtları gibi olmasını istiyorum. Elinden tutayım parka götüreyim, koşsun oynasın. Ben kızımı kaybetmek istemiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık