banner369

Kulübede yaşayan dede ve toruna devlet sahip çıktı

Kulübede yaşayan dede ve toruna devlet sahip çıktı

Adıyaman 13.01.2024, 11:41 08.02.2024, 17:02 Cihan
Kulübede yaşayan dede ve toruna devlet sahip çıktı
© Adıyaman Cihan Haber
banner371

Adıyaman’da, buz gibi kulübe içerisinde yaşayan 7 yaşlarındaki küçük çocuk ve dedesinin verdiği yaşam mücadelesinin Adıyaman Cihan Haber’de yapılan haberinin ardından yetkililer harekete geçerek dede ve torununa sahip çıktı.

   Babası cezaevinde olan ve yaklaşık 2,5 yıl önce annesi tarafından da terkedildiği için dedesi Ramazan Açıkgözle birlikte yaşamaya başlayan 7 yaşlarındaki Rüzgar Açıkgöz, Adıyaman Kalesi yanında bulunan Sanat Sokağı içerisindeki kulübede yaşamaya başladı. Yaklaşık 6 aydır buz gibi kulübede yaşam mücadelesi veren dede ile torunun yaşam mücadelesinin Adıyaman Cihan Haber’de yayınlanması üzerine ilgililer harekete geçti.

   Milliyetçi Hareket Partisi Adıyaman İl Başkanı Ali Önat ve partililer, dede ve torunun yaşadığı kulübeye gelerek onlarla bir araya geldi. Başkan Önat ve beraberindekiler dede ile torununa çeşitli ikramlarda bulunup karınlarını doyurup kala bilecekleri bir yer ayarlamaya çalıştı. Bu esnada kulübeye gelen Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ve kuruma bağlı ekipler, dede ile torununu teslim alarak ekip aracına bindirdi. Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ve MHP heyeti, dede ve torunu yaşamlarını daha rahat sürdürebilecekleri bir yere yerleştirilmek üzere götürdü.

Bundan sonra daha sıcak ve güvenilir bir yerde kalacakları için oldukça mutlu olduklarını dile getiren dede ve torunu, haberi yaparak seslerini duyuran Adıyaman Cihan Haber Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kizir’e ve yardım elini uzatan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık