banner369

Sağlıklı yaşam aracı ilçelerde hizmet veriyor

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde toplum sağlığı merkezi ekipleri, sağlıklı yaşam aracı ile hizmet veriyor.

Adıyaman 24.08.2016, 17:13 24.08.2016, 17:14 Adiyaman Cihan Haber
Sağlıklı yaşam aracı ilçelerde hizmet veriyor
banner371

 Adıyaman'ın Sincik ilçesinde toplum sağlığı merkezi ekipleri, sağlıklı yaşam aracı ile hizmet veriyor. 

Sağlık Bakanlığı tarafından önleyici sağlık hizmetlerini tanıtmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Adıyaman'a gönderilen sağlıklı yaşam aracı, Sincik ilçesinde hizmet verdi. Sağlıklı yaşam aracı, Sincik ilçesinde iki gün sağlık hizmeti verdi.

Sincik Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Veysel Yılmaz, “Sağlıklı yaşam amacı ile Sağlık Bakanlığı’nın ‘Sağlıklı Yaşam Araçları Projesi’ adı altında bir projesi var. Bu proje dahilinde ilimize bir araç verildi. Bu araç sırasıyla ilçeleri geziyorlar. Sağlıklı yaşam kapsamında obezite, diyabet, hipertansiyon, kene, bulaşıcı hastalıklar, sigara ve alkol bağımlılığı ile ilgili hem broşür, hem görsel hem de işitsel olarak Sincik ilçemizde yayın yapıyoruz. Elimizden geldiğince çocuklara ve yetişkinlere merak ettiklerini ve konu ile ilgili verebileceğimiz kısa notlar şeklinde aktarmaya çalışıyoruz. Tabi ki bu program kapsamında ne kadar fazla kişiye ulaşabilirsek o kadarda fazla fayda görmüş olacağız. Bu proje kapsamında halkımıza broşürler, boyama kitapları, bulmacalar, Sağlık Bakanlığına ait tişörtler, posterler dağıtıyoruz” dedi.

Ayrıca sağlıklı yaşam eğitimi kapsamında çocuklara sağlık bakanlığı tarafından hazırlanan kamu spotu çizgi film ve görselleri izlettirilip, sağlıklı dişler hakkında çeşitli broşürler dağıtıldı.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık