banner369

SAMSAT'TA ANNELER YARIŞTILAR

Adıyaman'ın Samsat ilçesine bağlı Yarımbağ Köyünde, anneler yemek ve tatlı yarışmasında kıyasıya yarıştılar.

EĞİTİM 13.05.2015, 17:01 13.05.2015, 17:02 Adiyaman Cihan Haber
SAMSAT'TA ANNELER YARIŞTILAR
banner371

Adıyaman'ın Samsat ilçesine bağlı Yarımbağ Köyünde, anneler yemek ve tatlı yarışmasında kıyasıya yarıştılar.
Yarımbağ İlk ve Ortaokulu Müdürlüğünün organize ettiği etkinlikte, öğrencilerin anneleri yaptıkları yemek ve tatlılar ile yarıştılar.
Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Bilgiç, okul aile işbirliğinin eğitim kalitesinin arttırılmasında çok önemli olduğunu, ailelerin okul ile yakın bir iletişimde olmaları gerektiğini ifade etti. Bilgiç, "Anneler bizim en kutsal değerimizdir. Nasıl ki, bir bina temeli olmadan ayakta kalamazsa bizler de annelerimiz olmadan ayakta kalamayız. Annelerin okul ile sıkı bir iletişimde olması çocukların başarısını olumlu yönde etkileyecektir. Bu tür faaliyetler okul, aile ve öğrenci işbirliğini pekiştirecektir. Etkinliğe emeği geçenleri, yılın annesi seçilen değerli annemizi ve yarışmada başarı sağlayan annemizi tebrik ediyorum" dedi.
Okul Müdürü Hanifi Yıldırım ise, yaptığı konuşmasında, yarışmaya giren anneleri ve etkinliğe emeği geçenlere teşekkür ederek, yemek ve tatlı yarışmasında birinci olan Kamile Tepe, ikinci olan Elif Tepe, Üçüncü olan Zeliha Tepe ile Samsat İlçesinde yılın annesi olarak seçilen Fidan Tepe'ye hediye ve ödüllerini takdim etti.
Programa Samsat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Bilgiç'in yanı sıra, köy Muhtarı Hasan Tepe, okul aile birliği yönetim kurulu, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık