banner369

SAMSAT'TA HUBUBAT HASADI BAŞLADI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde arpa ve buğday hasadının başladı.

Adıyaman 29.05.2015, 19:25 29.05.2015, 19:28 Adiyaman Cihan Haber
SAMSAT'TA HUBUBAT HASADI BAŞLADI
banner371

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde arpa ve buğday hasadının başladı.
Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan ile birlikte hububat hasadını incelemek ve biçerdöver kontrolleri yapmak üzere Samsat ilçesi Kuştepe Köyünü ziyaret etti.
Çiftçilerden hasat ile ilgili bilgi alan Samsat Kaymakamı Atak, çiftçilerin genel anlamda ürün veriminden memnun kaldığını, bunun da sevindirici olduğunu belirtti. Atak, "Bu yıl yağmurların bol olmasından dolayı genel anlamla ürünlerin bereketli olduğunu söyleyebiliriz. Çiftçilerimizin yüzünün gülmesi bizleri de mutlu ediyor. 2015 yılı hububat hasadının çiftçilerimize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan ise, Samsat ilçesinde 2015 yılı hububat hasadının başlamış olduğunu, biçerdöver ile yapılan hasat esnasında oluşacak dane kaybının en aza indirilmesi için gerekli kontrollerin teknik elemanlar tarafından yapıldığını kaydetti.
Alan, "Hasat sırasında biçerdöverlerden kaynaklanan sorunların çiftçilerimiz tarafından il veya ilçe müdürlüklerimize bildirilmesini istiyoruz. Dane kaybını oldukça önemsiyoruz. Dane kaybı oranının yüzde 2'nin altına inmesini istiyoruz. Biçerdöver kontrollerinde dane kaybı, sürücülerin biçerdöver operatör belgesine sahip olup olmadıkları ve diğer bütün konularda denetimlerimizi aralıksız sürdürecek ve gerekirse ceza kesmekten çekinmeyeceğiz. Bütün üreticilerimize bol kazançlı bir hasat mevsimi diliyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık