banner369

İlin yetkililerinin desteklemediği o sporcu Türkiye 3'sü oldu

İlin yetkililerinin desteklemediği o sporcu Türkiye 3'sü oldu

SPOR 07.09.2021, 18:33 07.09.2021, 18:42 Cihan
İlin yetkililerinin desteklemediği o sporcu Türkiye 3'sü oldu
© Adıyaman Cihan Haber
banner371

Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası'na maddi destek bulamadığından katılamayan, Adıyamanlı Halil Çoban, Ankara’da düzenlenen şampiyonada Türkiye 3.’sü oldu.
Daha önceki yıllarda Türkiye ikincilliği ve dünya beşinciliği başarıları elde eden Adıyamanlı çoban Halil Çoban’ın bu yılki hedefi Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonuna katılmaktı. Ailesinin küçükbaş hayvan sürüsüne çobanlık yapan ve aynı zamanda sporculuk da yapan Halil Çoban, aylar boyunca hazırlandığı şampiyonaya katılmak için ilin yetkililerinden destek istedi. Yetkililerden her hangi bir destek gelmeyince Halil Çoban, maddi imkansızlıklar nedeniyle şampiyonaya katılamadı.
  Halil Çoban, maddiyat sorunundan dolayı gidemediği Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası yerine aylardır yaptığı çalışmaların ve hazırlıkların boşa gitmemesi adına Ankara’da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası'na katıldı. Günün belirli saatlerinde küçükbaş hayvan otlatan, belirli saatlerde de spor yapan Halil Çoban, Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda eksi bir 75 klasik erkekler vücut geliştirme kategorisinde 3. oldu.
İlin yetkililerinden her hangi bir destek göremeyen ve maddiyattan dolayı katılamadığı Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye’yi ve Adıyaman’ı temsil edemediğinin üzüntüsü içerisinde olduğunu dile getiren Halil Çoban, "Avrupa Şampiyonası'na gidecektik, maddi güçten dolayı şampiyonaya gidemedik. Bu sürecin de boşa gitmemesi için Ankara’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası vardı. Ben de oraya katıldım. Moral bayağı bozuk olduğu için yine de elimizden geldiğince toparladık ve Ankara’dan 3. olarak döndük. Tabi içimizde buruk bir sevinç var. Avrupa’ya gidip dereceyle dönmeyi çok isterdik ama kısmet değilmiş. Açık konuşacak olursak maddiyattan dolayı gidemedim. Çünkü orada Euro bazında çalışılıyor. Otellerin günlük fiyatı 120 Euro ama burada 10 ile çarptığın zaman çok fazla tutuyor. En az bir hafta kalmak zorundasın. Bunun uçak bileti, yeme-içme gibi baya bir masrafı olduğundan gidemedim” diye konuştu.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık