banner369

AYDIN; NİSSİBİ, DOĞUYLA-BATIYI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK GÖNÜL KÖPRÜSÜDÜR

Nissibi Köpsü ve Köprü yolunda incelemelerde bulunan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SİYASET 03.05.2015, 16:17 03.05.2015, 18:26 Adiyaman Cihan Haber
AYDIN; NİSSİBİ, DOĞUYLA-BATIYI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK GÖNÜL KÖPRÜSÜDÜR
banner371

Nissibi Köpsü ve Köprü yolunda incelemelerde bulunan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Köprü ve Köprüye bağlantı yolunda çalışmaların sona geldiğini belirten Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş; “Burada zaman zaman incelemelerde bulunup firma yetkililerimizden bilgiler almaktayım. Bugünde Milletvekilimiz Ahmet Aydın’la birlikte geldik. Çok şükür yapımı devam eden Köprümüz tamamlandı, ana yol ile bağlantıyı sağlayacak olan yolumuzda yoğun bir çalışma var. Burası da yaklaşık 15 gün içerisinde bitirilecek. Kahta ilçemiz ve Köprü arasındaki ana yolumuzun yapılmasıyla birlikte ilimiz kör nokta olmaktan çıkacak ve Doğuyla-Batı arasında adete bir köprü vazifesi görecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın programında bir değişiklik olmazsa Mayıs ayı sonunda kendisinde katılımıyla köprümüzün ve bağlantı yolumuzun açılışını yapacaklar. İlimize bu devasa eseri kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza, Ulaştırma Bakanımıza, İlimiz milletvekillerine ve emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum. İlimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Yapılan güzel yatırımları görmenin ve hayali gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Bugün bir şaheserle karşı karşıyayız. Doğuyla-Batıyı birleştiren aynı zamanda bir gönül köprüsünün de tamamlanın mutluluğunu yaşıyoruz.  İnşallah 15 güne kadar tamamıyla açılışa hazır hale gelecek. 2.6 Kilometrelik anayola bağlantı yolu 30 metre genişliğinde bölünmüş yol ve sıcak asfalt olacak. Bahar mevsiminin bol bereketli geçmesi nedeniyle yol çalışması biraz uzadı. Kısmet olursa 15 gün içerisinde bu yolla birlikte köprümüzü 15 gün içerisinde hizmete açacağız. İnşallah yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle birlikte Mayıs ayının sonlarına doğru hem ara bağlantı yolunun hem de köprümüzün açılışını yapacağız. Tabi bir ticaret yolu, bir ticaret yolu, bir medeniyet yoludur ve adete ipek yolunu canlandıracak bir yoldur. Adıyaman, Kahta kör nokta olmaktan çıkıp, çevre illerle çok daha yoğun bir işleyiş aline geçecektir.  Bir cazibe merkezi haline dönüşecektir.  Doğu Batı arasındaki mesafeyi kısaltacak ve burada da Fırat’ın üzerindeki bu gerdanlıkla birlikte yapılan yeni yollarla birlikte ulaşım daha da kolaylaşacak. Ana yolumuzun ihalesi yapıldı. Köprü ile Kahta arasındaki yol yeni haliyle yaklaşık 10 kilometre kısalacak ve daha modern bir hale getirilecektir.  Hızlı bir çalışma devam ediyor, ilimiz, ülkemiz tabi ki hizmetlerin en güzeline layık. Ama yapılmaz dediler, kandırıyorlar dediler biz dedik ki, ne aldanan nede aldatan olacağız demiştik ve şimdi bunun haklı gururunu yaşıyoruz.  Sayın valimiz, kaymakamımızla birlikte incelemelerde bulunduk, yetkili firmadan bilgiler aldık. Bu dev eseri ilimize kazandırmanın haklı gururunu ve onurunu yaşarken başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, Ulaştırma Bakanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
13
açık